Hyundai i10: Elektroniczny układ wspomagania kierownicy (EPS)
do ułatwienia kierowania pojazdem układ wspomagania kierownicy wykorzystuje silniczek elektryczny. Jeżeli silnik jest wyłączony lub układ wspomagania kierownicy nie działa, kierowanie pojazdem jest możliwe, lecz wymaga większej siły do obracania kierownicą.
Napędzany silniczkiem elektrycznym układ wspomagania kierownicy sterowany jest za pomocą modułu sterującego, w oparciu o wykryty moment obrotowy kierownicy i prędkość samochodu.
opór obrotu kierownicy rośnie wraz ze wzrostem prędkości pojazdu i maleje, gdy prędkość pojazdu spada, co zapewnia lepszą kontrolę ruchów kierownicą.
W przypadku wyczuwalnej zmiany siły wymaganej do obracania kierownicą w normalnych warunkach, zalecamy sprawdzenie układu w autoryzowanej stacji obsługi hYUNdaI.
UWAGA
Podczas normalnej eksploatacji samochodu mogą wystąpić następujące objawy:
- Lampka ostrzegawcza elektronicznego układu wspomagania kierownicy (EPS) nie pali się.
- Po włączeniu zapłonu koło kierownicy stawia większy opór. Zdarza się to w przypadku, gdy układ EPS wykonuje czynności diagnostyczne. Po zakończeniu diagnozy działanie kierownicy powróci do normy.
- Po obróceniu kluczyka zapłonu w położenie ON lub LOCK mogą być słyszane trzaski dochodzące z przekaźnika układu EPS.
- W nieruchomym lub jadącym z niewielką prędkością pojeździe może być słyszany odgłos pracy silniczka.
- Opór kierownicy może nagle wzrosnąć,
jeżeli układ EPS zostanie wyłączony.
Ma to na celu zapobieżenie poważnemu wypadkowi po wykryciu za pomocą samodiagnozy wadliwego działania układu EPS.
- Koło kierownicy może stawiać większy opór w przypadku ciągłego obracania kierownicy, gdy samochód nie porusza się. Po kilku minutach działanie kierownicy powróci jednak do normy.
Zobacz tez:
Wycieraczki przedniej szyby
działają po włączeniu zapłonu w sposób
opisany poniżej:
: aby włączyć wycieraczki na
pojedynczy
cykl pracy, w położeniu
oFF należy popchnąć dźwignię do
góry, a następnie zwolnić. Jeżel ...
Niemowlęta i małe dzieci
Należy zapoznać się z poszczególnymi
przepisami w swoim kraju. Foteliki do
przewożenia dzieci i/lub niemowląt
muszą być odpowiednio umieszczone
oraz zamocowane na tylnych
siedzeniach. Aby uzyskać więcej
informacji o fotelikach dla dzieci, nal ...
Tryb Multimedia
Wybór źródła audio
Aby wybrać żądane źródło audio,
należy nacisnąć przycisk wyboru
źródła, a do wyboru są tryby:
AUX, USB, iPod lub Bluetooth.
UWAGA: Korzystanie z aplikacji
występujących n ...
Kierownica
Ustawianie pochylenia kierownicy