Kia Picanto: Elementy i funkcje systemu SRS

System SRS składa się z następujących elementów:

 1.  Moduł przedniej poduszki bezpieczeństwa kierowcy*
 2.  Moduł przedniej poduszki bezpieczeństwa pasażera*
 3.  Moduły bocznych poduszek bezpieczeństwa*
 4.  Moduły bocznych kurtyn bezpieczeństwa*
 5.  Moduł poduszki powietrznej kierowcy dla ochrony kolan*
 6.  Zespoły zwijaczy wstępnych napinaczy pasów*
 7.  Wskaźnik ostrzegawczy poduszek bezpieczeństwa
 8.  Moduł sterowania SRS (SRSCM)
 9.  Boczne czujniki zderzeń*
 10.  Punkt kotwiczenia zespołu wstępnych napinaczy pasów bezpieczeństwa * (po stronie kierowcy)
 11. Wyłącznik przedniej poduszki bezpieczeństwa pasażera*
 12.  Wskaźnik wyłączonej przedniej poduszki bezpieczeństwa pasażera (tylko dla pasażera siedzącego z przodu)*

*: jeśli jest w wyposażeniu Kiedy wyłącznik zapłonu jest w pozycji włączonego zapłonu (ON), SRSCM ciągle monitoruje wszystkie elementy i sprawdza, czy wystąpiło zderzenie czołowe lub bliskie czołowemu, które jest dość poważne, aby konieczne było napełnienie poduszek bezpieczeństwa lub uruchomienie napinaczy pasów bezpieczeństwa.

Kontrolka ostrzegawcza systemu SRS " " na tablicy rozdzielczej będzie
się świecić przez około 6 sekund po włączeniu zapłonu, po czym zgaśnie.

OSTRZEŻENIE Jeśli wystąpi jakikolwiek z podanych warunków, będzie to wskazywało na usterkę systemu SRS. Należy umożliwić jak najszybciej sprawdzenie systemu poduszki bezpieczeństwa przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.
 •  Kontrolka poduszki nie włącza się na krótki czas po włączeniu zapłonu,
 •  Kontrolka poduszki pozostaje nadal włączona po wcześniejszym świeceniu się przez około 6 sekund,
 •  Kontrolka poduszki włącza się, gdy samochód jedzie.
 •  Lampka miga, kiedy wyłącznik zapłonu znajduje się w położeniu ON.

Elementy i funkcje systemu SRS


Moduły przednich poduszek powietrznych umieszczone są zarówno w środku kierownicy, jak i w przedniej części tablicy rozdzielczej po stronie pasażera nad przednim schowkiem i/lub w belce dla ochrony kolan kierowcy.

Kiedy SRSCM wykryje dość poważne uderzenie w przód pojazdu, wtedy automatycznie uruchomi przednie poduszki bezpieczeństwa.

Elementy i funkcje systemu SRS


Podczas napełniania poduszki, rozerwane zostają szwy uformowane bezpośrednio na pokrywie poduszki, która oddzieli się na skutek działania ciśnienia wywieranego przez poduszkę.

Dalsze otwieranie osłon pozwoli na pełne napełnienie poduszki.

Elementy i funkcje systemu SRS


W pełni napełniona poduszka bezpieczeństwa w połączeniu z poprawnie zapiętymi pasami bezpieczeństwa spowolni ruch do przodu ciał pasażera i kierowcy zmniejszając ryzyko obrażeń głowy oraz klatki piersiowej.

Po całkowitym napełnieniu, poduszka bezpieczeństwa natychmiast zacznie się opróżniać, pozwalając kierowcy na zachowanie widoczności do przodu oraz zdolności do kierowania lub wykorzystywania innych przyrządów sterowniczych.

Elementy i funkcje systemu SRS


OSTRZEŻENIE
 •  Nie powinno się montować lub umieszczać jakichkolwiek akcesoriów (uchwytów na kubek, na kasety, naklejek, itp.) w samochodzie na tablicy rozdzielczej po stronie pasażera nad przednim schowkiem z zamontowaną poduszką bezpieczeństwa. Jeżeli poduszka bezpieczeństwa pasażera napełnia się, przedmioty te mogą stać się groźnymi pociskami i mogą spowodować obrażenia.
 • Podczas montowania odświeżacza powietrza ze zbiorniczkiem płynu nie należy umieszczać go w pobliżu tablicy rozdzielczej lub na powierzchni tablicy rozdzielczej.

  Jeżeli poduszka bezpieczeństwa pasażera napełnia się, przedmioty te mogą stać się groźnymi pociskami i mogą spowodować obrażenia.

 

OSTRZEŻENIE
 •  Podczas napełniania się poduszki bezpieczeństwa da się słyszeć głośny huk, a następnie we wnętrzu samochodu pojawia się drobnoziarnisty pył. Jest to całkowicie normalne i nie stanowi zagrożenia - poduszki bezpieczeństwa są pokryte tym pyłem. Pył powstały podczas napełniania się poduszki bezpieczeństwa może u niektórych osób spowodować podrażnienie skóry lub oczu oraz wywołać atak astmy. Zawsze po wypadku, w którym nastąpiło napełnienie poduszek bezpieczeństwa, należy umyć wszystkie wystawione na działanie pyłu partie skóry w ciepłej wodzie z mydłem.
 • System SRS działa tylko wtedy, gdy kluczyk zapłonowy znajduje się w położeniu ON. Jeżeli lampka ostrzegawcza systemu SRS "
  "nie świeci się lub świeci się w sposób ciągły po tym, jak zaświeciła się na około 6 sekund po ustawieniu kluczyka zapłonowego w położeniu ON lub zacznie się świecić w trakcie jazdy, po uruchomieniu silnika, znaczy to, że system SRS nie działa prawidłowo. W takim przypadku samochód musi być natychmiast skontrolowany przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.
 •  Przed dokonywaniem wymiany bezpiecznika lub odłączeniem zacisku przewodu instalacji elektrycznej od bieguna akumulatora, obróć wyłącznik zapłonu do pozycji LOCK i wyjmij kluczyk ze stacyjki. Nigdy nie wyjmuj lub nie wymieniaj bezpiecznika związanego z poduszką powietrzną, kiedy zapłon jest włączony. Brak stosowania się do tego ostrzeżenia spowoduje, iż kontrolka ostrzegawcza systemu SRS " " będzie się
  świecić.

Wskaźnik ostrzegawczy poduszek bezpieczeństwa

Wskaźnik ostrzegawczy poduszek bezpieczeństwa został umieszczony na tablicy rozdzielczej, aby ostrzegać kierowcę, o potencjalnych problemach z podu ...

Przednia poduszka bezpieczeństwa kierowcy i pasażera (jeśli jest w wyposażeniu)

Twój pojazd jest wyposażony w Dodatkowy układ zabezpieczenia pasażerów (Poduszek powietrznych) i pasy biodrowo/ramieniowe, na obu miejscach do ...

Zobacz tez:

Aktywacja asystenta ruszania
Wyłączyć ESP Przekręcić kierownicę w położenie do jazdy na wprost. Wcisnąć mocno lewą nogą pedał hamulca i przytrzymać. Przełączyć skrzynię biegów na D. Za pomocą przycisku D ...

Tryb "Rozbrojony"
System zostanie rozbrojony, jeśli zajdzie którakolwiek z poniższych okoliczności: Zostanie naciśnięty przycisk odblokowywania na nadajniku. Jeżeli w 30 sekund nie zostaną otwarte którekolwiek drzwi (w tym drzwi bagażnika), nastąpi ...

Funkcje kluczyka inteligentnego
1. blokowanie drzwi 2. odblokowanie drzwi 3. odblokowywanie bagażnika Używając kluczyka inteligentnego można zablokować lub odblokować drzwi i bagażnik, a także uruchomić silnik bez wkładania kluczyka do stacyjki. Funkcje przycisk&oacu ...

Samochody