Kia Picanto: Kontrolki i wskaźniki ostrzegawcze

Kia Picanto –> Cechy i funkcje samochodu –> Zestaw przyrządów i wskażników –> Kontrolki i wskaźniki ostrzegawcze

Wszystkie lampki ostrzegawcze są sprawdzane przez obrócenie wyłącznika zapłonu do pozycji ON (nie uruchamiać silnika). Każda lampka, która nie zapala się powinna być sprawdzona przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

Po uruchomieniu silnika, należy upewnić się, że wszystkie lampki ostrzegawcze zgasły. Jeżeli którakolwiek z nich pozostaje zapalona, wskazuje to stan wymagający zwrócenia uwagi. Po zwolnieniu hamulca postojowego, lampka ostrzegawcza układu hamulcowego powinna zgasnąć. Lampka ostrzegawcza niskiego poziomu paliwa będzie świecić nadal, jeżeli nadal jest mało paliwa.

Wskaźnik ECO
(jeśli jest w wyposażeniu) (Automatyczna skrzynia biegów)

Wskaźnik ECO jest systemem informującym kierowcę o ekonomicznej jeździe.Wyświetlacz informuje, czy jazda jest ekonomiczna, co pomaga poprawić zużycie paliwa.

OSTROŻNIE Nie należy obserwować wskaźnika podczas jazdy. Spowoduje to rozproszenie uwagi podczas jazdy i doprowadzi do wypadku, a w rezultacie do poważnych obrażeń ciała u ludzi.

Lampka ostrzegawcza
poduszki powietrznej (jeśli jest w wyposażeniu)

Ta lampka ostrzegawcza zapali się na około 6 sekund za każdym razem, gdy wyłącznik zapłonu zostanie obrócony do położenia ON.

Lampka ta zapala się również, gdy system SRS nie działa prawidłowo. Jeżeli lampka ostrzegawcza AIR BAG nie
zapali się lub pozostaje zapalona na stałe po upływie 6 sekund od obrócenia wyłącznika zapłonu do pozycji ON lub po uruchomieniu silnika, albo też zapala się podczas jazdy, system SRS musi być sprawdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

Wskaźnik ostrzegawczy
układu zapobiegania blokowaniu kół (ABS) (jeśli jest w wyposażeniu)

Wskaźnik ten włącza się, gdy wyłącznik zapłonu jest obrócony do położenia ON i gaśnie po około 3 sekundach, jeżeli system działa normalnie.

Jeżeli przy wyłączniku zapłonu obróconym do położenia ON wskaźnik ostrzegawczy ABS pozostaje włączony, włącza się podczas jazdy lub nie włącza się wcale, wskazuje to, że mogą istnieć problemy z układem ABS.

Jeżeli to występuje, pojazd musi być sprawdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia najszybciej, jak jest to możliwe. Zwykły system hamulcowy będzie nadal działał, lecz bez wspomagania układem zapobiegającym blokowaniu kół.

Wskaźnik
ostrzegawczy elektronicznego układu rozdziału siły hamowania (EBD)

Jeżeli podczas jazdy jednocześnie zapalą się dwa wskaźniki ostrzegawcze, oznacza to, że w Państwa pojeździe występuje problem w układzie ABS oraz EBD.

W tym przypadku, Państwa ABS oraz zwykły system hamulcowy mogą nie pracować normalnie. Pojazd najszybciej, jak jest to możliwe, musi być sprawdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

OSTRZEŻENIE Jeżeli włączają się i pozostają włączone wskaźniki ostrzegawcze zarówno ABS, jak i hamulców, system hamulcowy Państwa pojazdu nie będzie działał normalnie.Podczas nagłego hamowania możecie więc doświadczyć nieoczekiwanych oraz niebezpiecznych sytuacji. W tym przypadku, należy unikać jazdy z dużą prędkością oraz nagłego hamowania. Państwa pojazd musi być sprawdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia najszybciej, jak jest to możliwe.

Wskaźnik hamulca
postojowego oraz płynu hamulcowego.

Wskaźnik hamulca postojowego

Wskaźnik ten włącza się, gdy hamulec postojowy jest zaciągnięty przy wyłączniku zapłonu ustawionym w pozycji START lub ON. Kiedy hamulec postojowy zostanie zwolniony przy włączonym silniku, wskaźnik ostrzegawczy powinien zgasnąć.

 Wskaźnik niskiego poziomu płynu hamulcowego

Jeżeli wskaźnik ostrzegawczy pozostaje włączony, może to wskazywać na niski poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku.

Jeżeli wskaźnik ostrzegawczy pozostaje włączony należy:

 1.  Podjechać ostrożnie do najbliższego bezpiecznego miejsca i zatrzymać swój pojazd.
 2.  Przy zatrzymanym silniku, sprawdzić niezwłocznie poziom płynu hamulcowego i w razie konieczności dolać płynu. Następnie sprawdzić wszystkie elementy układu hamulcowego, czy nie ma wycieków płynu.
 3.  Jeżeli zostaną wykryte wycieki, wskaźnik ostrzegawczy nadal świeci się lub hamulce nie działają prawidłowo, nie należy próbować jazdy samochodem. Pojazd powinien zostać odholowany do autoryzowanego sprzedawcy Kia, w celu sprawdzenia układu hamulcowego i dokonania niezbędnych napraw.

Państwa pojazd wyposażony jest w dwuobwodowy układ hamulcowy.

Oznacza to, że dwa koła będą nadal hamowane, nawet gdy wystąpi usterka jednego z dwóch obwodów. Przy działającym tylko jednym obwodzie, do zatrzymania samochodu wymagany jest większy od normalnego ruch pedału hamulca oraz większa siła nacisku.

Również zatrzymanie samochodu przy działającej tylko części systemu hamulcowego nie nastąpi na tak krótkiej drodze. Jeżeli usterka hamulców wystąpi podczas kierowania pojazdem, w celu uzyskania dodatkowej siły hamowania należy zmienić przełożenie na niższy bieg i zatrzymać samochód najszybciej jak to jest możliwe w bezpieczny sposób.

W celu skontrolowania działania żarówki sprawdzić, czy lampka hamulca postojowego oraz wskaźnik ostrzegawczy zbyt niskiego poziomu płynu hamulcowego włączają się, gdy wyłącznik zapłonu znajduje się w pozycji ON.

OSTRZEŻENIE - Lampka ostrzegawcza hamulca postojowego/niskiego poziomu płynu hamulcowego Jazda samochodem z zapaloną lampką ostrzegawczą jest niebezpieczna. Jeśli lampka ostrzegawcza hamulca postojowego/niskiego poziomu płynu hamulcowego pali się, a hamulec postojowy nie jest włączony, to znaczy, że poziom poziom płynu hamulcowego jest niski.

W takim przypadku zalecamy przeprowadzenie kontroli systemu w autoryzowanej stacji obsługi Kia.

Ostrzeżenie o niezapiętych
pasach bezpieczeństwa (jeśli jest w wyposażeniu)

Kontrolka ostrzegawcza pasa bezpieczństwa

Jako przypomnienie dla kierowcy, lampka ostrzegawcza niezapiętych pasów bezpieczeństwa będzie migać przez około 6 sekund, za każdym razem, gdy wyłącznik zapłonu zostanie obrócony do położenia ON, bez względu na stan zapięcia pasów.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapoznaj się z pasami bezpieczeństwa w rozdziale 3.

Wskaźniki
kierunkowskazów

Migające zielone strzałki w panelu zestawu przyrządów i wskaźników ukazują kierunek wskazywany kierunkowskazami. Jeżeli strzałka zapala się, lecz nie miga, miga szybciej niż normalnie lub nie zapala się wcale, sygnalizuje to wadliwe działanie systemu kierunkowskazów. W celu naprawy należy skontaktować się ze swoim sprzedawcą Kia.

Ta kontrolka miga również, gdy wyłącznik świateł awaryjnych jest włączony.

Wskaźnik świateł
drogowych

Wskaźnik ten zapala się, gdy reflektory są włączone i przełączone na światła drogowe lub wtedy, gdy dźwignia kierunkowskazów została przyciągnięta do pozycji błyśnięcia przy wyprzedzaniu.

Kontrolka świateł mijania


Kontrolka ta świeci gdy reflektory główne są włączone i znajdują się w pozycji świateł mijania.

Wskaźnik przednich świateł
przeciwmgielnych (jeśli jest w wyposażeniu)

Wskaźnik ten zapala się, gdy przednie światła przeciwmgielne zostają włączone.

Lampka kontrolna tylnego
światła przeciw-mgłowego (jeśli jest w wyposażeniu)

Wymieniona powyżej lampka kontrolna zostanie podświetlona po włączeniu tylnego światła przeciwmgłowego.

Kontrolka włączonych
świateł (jeśli jest w wyposażeniu)

Kontrolka świeci się kiedy włączone są światła tylne i reflektory główne.

Wskaźnik zbyt niskiego
ciśnienia oleju w silniku

Ten wskaźnik ostrzegawczy wskazuje zbyt niskie ciśnienie oleju w silniku.

Jeżeli wskaźnik ostrzegawczy włącza się podczas jazdy, należy:

 1.  Zjechać bezpiecznie na pobocze drogi i zatrzymać się.
 2.  Przy wyłączonym silniku sprawdzić poziom oleju. Jeżeli poziom jest niski, dodać zalecanego oleju.

Jeżeli wskaźnik ostrzegawczy pozostaje włączony po dodaniu oleju lub wtedy, gdy olej nie jest dostępny, należy udać się do autoryzowanego sprzedawcy Kia.

OSTROŻNIE Jeżeli silnik nie zostanie zatrzymany natychmiast po włączeniu się wskaźnika ostrzegawczego zbyt niskiego ciśnienia oleju, może nastąpić poważne uszkodzenie silnika.

 

OSTROŻNIE Jeżeli wskaźnik ostrzegawczy zbyt niskiego ciśnienia oleju pozostaje włączony podczas pracy silnika, może nastąpić poważne uszkodzenie silnika. Wskaźnik ostrzegawczy zbyt niskiego ciśnienia oleju włącza się zawsze, gdy występuje niewystarczające ciśnienie oleju. Podczas normalnej pracy, powinien on włączyć się, gdy wyłącznik zapłonu zostanie włączony, a następnie zgasnąć po uruchomieniu silnika. Jeżeli wskaźnik ostrzegawczy zbyt niskiego ciśnienia pozostaje włączony podczas pracy silnika, oznacza to jego poważną usterkę. Jeżeli to nastąpi, należy zatrzymać samochód najszybciej, jak to możliwe w bezpieczny sposób, wyłączyć silnik i sprawdzić poziom oleju. Jeżeli oleju jest mało, uzupełnić go do wymaganego poziomu i uruchomić silnik ponownie. Jeżeli wskaźnik świeci przy pracującym silniku, natychmiast wyłączyć go. W każdym przypadku, gdy podczas pracy silnika świeci się wskaźnik ostrzegawczy zbyt niskiego ciśnienia oleju, przed ponowną jazdą samochodu, silnik powinien być sprawdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

Kontrolka układu
ładowania akumulatora

Ta lampka ostrzegawcza wskazuje wadliwe działanie alternatora albo elektrycznego układu ładowania.

Jeżeli lampka włączy się, gdy pojazd znajduje się w ruchu, należy:

 1.  Podjechać w najbliższe bezpieczne miejsce.
 2.  Przy wyłączonym silniku sprawdzić, czy nie wystąpiło poluzowanie lub zerwanie paska napędu alternatora.
 3.  Jeżeli pasek jest wyregulowany prawidłowo, problem istnieje gdzieś w elektrycznym układzie ładowania.

  Należy udać się z pojazdem do autoryzowanego sprzedawca Kia celem skorygowania problemu, gdy tylko będzie to możliwe.

Lampka ostrzegawcza
otwartego tylna klapa

Wskaźnik świeci się, jeżeli klapa bagażnika nie została dokładnie zamknięta.

Lampka ostrzegawcza
niedomkniętych drzwi

Wskaźnik ten świeci się, jeżeli drzwi nie zostały dokładnie zamknięte.

Wskaźnik immobilizera
(jeśli jest w wyposażeniu)

System bez kluczyka smart

Lampka włączy się po włożeniu kluczyka immobilizera i obróceniu go do pozycji ON w celu uruchomienia silnika.

Na tym etapie można uruchomić silnik.

Po uruchomieniu silnika lampka zgaśnie.

Jeżeli lampka ta miga, gdy kluczyk zapłonowy stacyjki jest ustawiony w położeniu ON przed uruchomieniem silnika, należy zgłosić się do autoryzowanego sprzedawcy Kia, by przeprowadził przegląd systemu.

System z kluczykiem smart

Jeśli w pojeździe wyposażonym w kluczyk smart, będzie miała miejsce jedna z niżej opisanych sytuacji, lampka kontrolna immobilizera będzie się świecić, migać lub zgaśnie.

Lampka
ostrzegawcza niskiego poziomu paliwa

Sygnalizuje, że poziom paliwa zbliża się do dna zbiornika. Gdy się zapali, należy jak najszybciej uzupełnić paliwo w zbiorniku.

Jazda z zapaloną lampką ostrzegawczą niskiego poziomu paliwa lub ze wskazaniem poniżej E na wskaźniku poziomu paliwa może spowodować wypadanie zapłonów w silniku i uszkodzenie katalizatora.

Wskaźnik poziomu
benzyny (jeśli jest w wyposażeniu)

Zobacz "Instalacja LPG" w rozdziale 5.

Lampka wskaźnika usterek
silnika (MIL) (lampka koniecznej kontroli silnika)

Ta lampka wskaźnika stanowi część systemu sterowania silnikiem, który monitoruje różne elementy systemu kontroli spalin. Jeżeli lampka ta włącza się podczas jazdy, wskazuje to, że gdzieś w systemie kontroli spalin został wykryty potencjalny problem.

Lampka ta włączy się również, gdy wyłącznik zapłonu jest obrócony do pozycji ON i zgaśnie w kilka sekund po uruchomieniu silnika. Jeżeli włączy się ona podczas jazdy lub nie włączy się, gdy wyłącznik zapłonu jest obrócony do pozycji ON, należy udać się do najbliższego autoryzowanego sprzedawcy Kia i zlecić kontrolę systemu.

Ogólnie, pojazd będzie nadal zdolny do jazdy, lecz system musi być niezwłocznie sprawdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

OSTROŻNIE Przedłużająca się jazda z włączoną lampką wskaźnikową usterek silnika systemu kontroli spalin może spowodować uszkodzenie systemu kontroli spalin, co mogłoby wpłynąć na zdolność do jazdy oraz/lub zużycie paliwa.

 

OSTROŻNIE Jeżeli lampka wskaźnika usterek silnika systemu kontroli spalin świeci się, istnieje potencjalna możliwość uszkodzenia katalizatora, co może spowodować utratę mocy silnika. System kontroli spalin musi być możliwie jak najszybciej, sprawdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

Kontrolka ostrzegawcza
temperatury płynu chłodzącego silnik (jeśli jest w wyposażeniu)

Kontrolka ostrzegawcza świeci się, jeśli temperatura płynu chłodzącego silnik przekracza 120+-3,0C (248+-5,4F).

Nie należy kontynuować jazdy, gdy silnik jest przegrzany. W przypadku przegrzania silnika, sprawdź rozdział 6 "Przegrzanie".

UWAGA Jeśli kontrolka ostrzegawcza temperatury płynu chłodzącego silnik świeci się, wskazuje to przegrzanie silnika i może być przyczyną jego uszkodzenia.

Wskaźnik ESC (kontrola
elektronicznej stabilizacji) (jeśli jest w wyposażeniu)

Wskaźnik ESC zaświeci się, gdy wyłącznik zapłonu jest ustawiony w pozycji ON, lecz powinien zgasnąć po około 3 sekundach. Gdy ESC jest włączony, monitoruje on warunki jazdy i w normalnych warunkach jazdy lampka ESC pozostanie wyłączona. Gdy zostanie wykryta śliskość lub słabe warunki trakcyjne, ESC zadziała, a wskaźnik ESC będzie migał sygnalizując jego działanie.

Ale, jeśli układ ESC funkcjonuje nieprawidłowo kontrolka świeci i pozostanie włączona.Należy udać się z samochodem do autoryzowanego dealera Kia celem umożliwienia sprawdzenia układu.

Wskaźnik wyłączenia ESC
(jeśli jest w wyposażeniu)

Wskaźnik wyłączenia ESC (ESC OFF) zaświeci się, gdy zostanie włączony wyłącznik zapłonu, lecz powinien zgasnąć po około 3 sekundach. W celu włączenia trybu ESC OFF, należy nacisnąć przycisk ESC OFF. Zaświeci się wskaźnik ESC OFF wskazując, że ESC jest zdezaktywowany.

Wskaźnik ostrzegawczy
elektrycznego układu wspomagania kierownicy (EPS) (jeśli jest w wyposażeniu)

Wskaźnik ten włącza się, po obróceniu stacyjki w położenie ON, a następnie gaśnie.

Wskaźnik ten również włączy się, gdy w układzie EPS pojawi się usterka. Jeśli wskaźnik ten włączy się podczas jazdy, samochód musi być natychmiast sprawdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia

Wskaźnik tempomatu
(jeśli jest w wyposażeniu)

Wskaźnik tempomatu (CRUISE)

Wskaźnik będzie się świecił, gdy tempomat jest włączony po naciśnięciem przycisku w kierownicy. Wskaźnik
tempomatu zgaśnie, gdy przycisk
tempomatu zostanie wciśnięty ponownie, w celu wyłączenia systemu.

Wskaźnik SET (USTAW)
tempomatu

Wskaźnik ten się świeci, gdy włączony jest wyłącznik działania tempomatu (SETlub RES+).

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, należy odnieść się do rozdziału 5 "Układ tempomatu".

Wskaźniki tempomatu na wyświetlaczu LCD świecą się.

Lampka kontrolna
prędkości maksymalnej (jeśli jest w wyposażeniu)

Lampka kontrolna zapala się, gdy uaktywniony jest system kontroli prędkości maksymalnej.

Szczegółowe informacje można znaleźć w temacie "System kontroli prędkości maksymalnej" w rozdziale 5.

Wskaźnik automatycznego
zatrzymania silnika (jeśli jest w wyposażeniu)

Wskaźnik ten będzie się świecił, gdy silnik wejdzie w tryb zatrzymania na biegu jałowym ISG (Idle Stop and Go system) Kiedy będzie mieć miejsce automatyczny rozruch silnika, wskaźnik automatycznego zatrzymania na zestawie wskaźników będzie migać przez 5 sekund.

Aby uzyskać więcej szczegółów, zobacz system ISG (Zatrzymywanie silnika na biegu jałowym i jego uruchamianie) w Rozdziale 5.

UWAGA Kiedy silnik zostanie automatycznie uruchomiony przez system ISG, na kilka sekund mogą zaświecić się niektóre kontrolki ostrzegawcze (ABS, ESC, ESC OFF, EPS lub kontrolka ostrzegawcza hamulca postojowego).

Jest to wynikiem niskiego napięcia akumulatora i nie oznacza wadliwego działania układu ABS. Nie oznacza to wadliwego działania systemu.

Wskaźnik niskiego
poziomu ciśnienia w oponach / Wskaźnik uszkodzenia układu monitorowania ciśnienia w oponach (jeśli jest w wyposażeniu)

Wskaźnik ostrzegawczy niskiego poziomu ciśnienia w oponach włącza się na 3 sekundy po ustawieniu kluczyka zapłonowego w położeniu "ON". Świeci się, gdy w którejś z opon znacznie brakuje powietrza.

Wskaźnik ostrzegawczy niskiego poziomu ciśnienia w oponach zacznie się świecić w sposób ciągły po tym, jak będzie migał przez około jedną minutę gdy istnieje jakiś problem w układzie monitorowania ciśnienia w oponach.

Jeżeli tak się zdarzy należy jak najszybciej skontrolować układ u autoryzowanego dealera Kia.

Jeśli kontrolka ostrzegawcza świeci się podczas jazdy, należy niezwłocznie zmniejszyć prędkość samochodu i zatrzymać się.Należy unikać gwałtownego hamowania i nadmiernych ruchów korygujących kierownicą. Dopompować koła do właściwego ciśnienia, tak jak pokazano na etykietach samoprzylepnych ogumienia umieszczonych w samochodzie.

OSTRZEŻENIE Znacząco niskie ciśnienie w ogumieniu sprawia, że pojazd jest niestabilny i może wpłynąć na utratę panowania nad pojazdem, a także na zwiększoną drogę hamowania. Kontynuowanie jazdy przy niskim ciśnieniu w ogumieniu spowoduje jego przegrzanie i zniszczenie.

 

OSTRZEŻENIE - Bezpieczne zatrzymanie
 •  TPMS nie może ostrzegać użytkownika samochodu o poważnym i gwałtownym uszkodzeniu opony spowodowanym przez czynniki zewnętrzne.
 •  Jeśli użytkownik samochodu odczuwa jakąkolwiek jego niestabilność, powinien niezwłocznie zdjąć stopę z pedału przyspieszania i stopniowo rozpocząć hamowaniez niewielką siłą i zjechać z drogi w bezpieczne miejsce.

Wskaźnik WYJĘTEGO
KLUCZYKA (jeśli jest w wyposażeniu)

Kiedy przycisk START/STOP SILNIKA znajduje się w położeniu ACC lub ON i dowolne drzwi są otwarte, system sprawdza kluczyk Smart. Jeśli kluczyka Smart nie ma w samochodzie, wskaźnik zacznie migać, a jeśli wszystkie drzwi są zamknięte rozlegnie się również przez około 5 sekund sygnał gongu ostrzegawczego. Wskaźnik zgaśnie, gdy pojazd ruszy. Kluczyk smart należy przechowywać w pojeździe.

Gong ostrzegawczy przypominający o pozostawionym kluczyku (jeśli jest w wyposażeniu)

System bez kluczyka smart

Jeżeli drzwi kierowcy zostaną otwarte, kiedy kluczyk zapłonowy pozostaje w stacyjce (w położeniu ACC lub LOCK), rozlegnie się gong ostrzegawczy przypominający o pozostawionym kluczyku. Ma to zapobiec zatrzaśnięciu kluczyków w samochodzie. Dźwięk gongu będzie emitowany do chwili, aż kluczyk zostanie wyjęty ze stacyjki, albo drzwi kierowcy zostaną zamknięte.

System z kluczykiem smart

Jeżeli drzwi kierowcy zostaną otwarte, kiedy kluczyk smart znajduje się w samochodzie, a przycisk ENGINE START/STOP ustawiony jest w pozycji ACC, rozlegnie się gong ostrzegawczy, przypominający o pozostawionym kluczyku. Gong ostrzegawczy będzie słychać, dopóki drzwi kierowcy nie zostaną zamknięte.

Sygnał ostrzegawczy
przekroczenia prędkości (jeśli jest w wyposażeniu)

Lampka ostrzegawcza nadmiernej prędkości

Przy jeździe z prędkością przekraczającą 120 km/h, wskaźnik ostrzegawczy będzie migać. Służy on dla zabezpieczenia przed rozwijaniem nadmiernej prędkości.

W przypadku pojazdów wyposażonych w system kluczyka smart (Nacisnąć przycisk START podczas obracania kierownicą)

Press START button while turning wheel (Nacisnąć przycisk START podczas obracania kierownicą)   Jeśli po naciśnięciu przycisku ENGINE START/STOP kierownica nie zosta ...

Układ wspomagania parkowania tyłem

Układ wspomagania parkowania tyłem pomaga kierowcy podczas ruchu pojazdu do tyłu poprzez emitowanie sygnału dźwiękowego jeśli w odległ ...

Zobacz tez:

Otwieranie drzwi bagażnika od zewnątrz
Kluczyk (wersje bez centralnego zamka) Obrócić kluczyk w zamku w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie podnieść drzwi bagażnika. Bezprzewodowe zdalne sterowanie (w niektórych wersjach) Nacisnąć przycisk i podnieś ...

Przegląd elementów oświetlenia wnętrza
Przedni panel obsługi w dachu Włączanie lub wyłączanie lewej przedniej lampki do czytania Włączanie oświetlenia wewnętrznego z przodu Włączanie i wyłączanie oświetlenia wewnętrznego z ty ...

Wymiana żarówek tylnej lampy zespolonej
Światła stop i pozycyjne Kierunkowskazy tylne Światło cofania 1. otworzyć bagażnik. 2. odkręcić wkręty mocujące zespół lampy za pomocą śrubokręta z końcówką krzyżową. 3. ...

Samochody