Fiat 500: Stan ogólny samochodu

Fiat 500 –> Ostrzeżenia i zalecenia –> Stan ogólny samochodu

1) KLUCZYKI I CODE CARD

2) SIEDZENIA

3) KLIMATYZACJA

Należy absolutnie unikać stosowania czynnika R12, który nie jest kompatybilny z komponentami układu klimatyzacji.

4) WYCIERACZKI SZYBY PRZEDNIEJ - WYCIERACZKA SZYBY TYLNEJ

5) DACH OTWIERANY

6) DACH SKŁaDANY

7) BAGAŻNIK DACHOWY/NA NARTY

Zastosowanie belek poprzecznych na relingach wzdłużnych uniemożliwia użycie dachu otwieranego, ponieważ wówczas belki uniemożliwiają otwarcie go. Nie należy więc otwierać dachu otwieranego, jeśli na dachu znajdują się belki poprzeczne.

8) SYSTEM EOBD

Jeśli po przekręceniu kluczyka w wyłączniku zapłonu w położenie MAR lampka sygnalizacyjna nie
zaświeca się lub podczas jazdy zaświeca się albo miga, a jednocześnie na wyświetlaczu pojawia się komunikat (dla wersji/rynków, gdzie przewidziano), należy możliwie jak najszybciej zwrócić się do ASO marki Fiat. Działanie lampki sygnalizacyjnej może być
zweryfikowane - przy pomocy specjalnej aparatury - przez funkcjonariuszy kontroli ruchu drogowego. Należy przestrzegać przepisów obowiązujących w kraju, w którym się podróżuje.

9) DRZWI

Należy upewnić się o posiadaniu przy sobie kluczyka w momencie zamykania danych drzwi lub pokrywy bagażnika, aby uniknąć zablokowania kluczyka we wnętrzu samochodu.

W razie zamknięcia kluczyka wewnątrz samochodu można go odzyskać wyłącznie posługując się drugim kluczykiem z wyposażenia samochodu.

10) MULTIMEDIA

11) TANKOWANIE SAMOCHODU Z SILNIKIEM DIESLA

W przypadku samochodów z silnikami Diesla należy tankować samochód wyłącznie olejem napędowym, zgodnym z normą europejską EN590. Użycie innych produktów lub mieszanek może uszkodzić nieodwracalnie silnik z konsekwencją utraty gwarancji wynikłych z tych przyczyn. W razie przypadkowego zatankowania innego typu paliwa nie należy uruchamiać silnika, ale opróżnić całkowicie zbiornik paliwa. W razie uruchomienia silnika nawet na krótki okres czasu, konieczne jest opróżnienie, poza zbiornikiem paliwa, całego układu zasilania.

12) PASY BEZPIECZEŃSTWA - NAPINACZE

Interwencje, które powodują uderzenia, wibracje lub nagrzanie miejscowe (powyżej 100C przez maksymalny czas 6 godzin), w strefie napinacza, mogą spowodować jego uszkodzenie lub uaktywnienie się.

W razie konieczności wykonania interwencji w zakresie tego typu komponentów, należy zwrócić się do ASO marki Fiat.

13) WŁĄCZANIE I WYŁĄCZANIE SILNIKA

14) OBSŁUGA SKRZYNI BIEGÓW: MANUALNEJ I DUALOGIC

15) ŁaŃCUCHY PRZECIWPOŚLIZGOWE

16) GNIAZDKO PRĄDOWE

Do gniazdka prądowego (zapalniczki) można podłączyć akcesoria o mocy nieprzekraczającej 180 W (maksymalny pobór prądu 15 A).

17) FILTR OLEJU NAPĘDOWEGO

Obecność wody w układzie zasilania może spowodować poważne uszkodzenie systemu wtrysku i spowodować nieregularne działanie silnika. W przypadku zaświecenia się lampki sygnalizacyjnej lub
symbolu należy zwrócić się
możliwie jak najszybciej do ASO marki Fiat, aby spuścić wodę z filtra.

Jeżeli tego typu informacja pojawi się zaraz po zatankowaniu, prawdopodobnie do zbiornika paliwa przedostała się woda: w tym przypadku należy wyłączyć natychmiast silnik i skontaktować się z ASO marki Fiat.

18) WYMIANA KOŁa - ZESTAW DO NAPRAWY OPON FIX&GO

19) ŻARÓWKI I BEZPIECZNIKI

20) PODNOSZENIE SAMOCHODU

W wersjach wyposażonych w poszerzone progi należy zachować szczególną ostrożność przy ustawianiu ramion podnośnika samochodowego lub warsztatowego.

21) WYKAZ CZYNNOŚCI PRZEGLĄDÓW OKRESOWYCH

22 OBSŁUGA: SPRAWDZANIE POZIOMU PŁYNÓW

23) PARAFLUUP

Układ chłodzenia silnika wykorzystuje płyn zapobiegający przed zamarzaniem PARAFLUUP. Aby ewentualnie uzupełnić użyć płynu tego samego jaki znajduje się w układzie chłodzenia. Płyn PARAFLUUP nie może być mieszany z żadnym innym płynem. Jeżeli jednak tak się stanie należy sprawdzić zaistniałą sytuację, unikając absolutnie uruchomienia silnika i skontaktować się z ASO Fiata.

24) WYMIANA AKUMULATORA

Nieprawidłowe zamontowanie akcesoriów elektrycznych i elektronicznych może spowodować poważne uszkodzenie samochodu. Jeżeli po zakupieniu samochodu zamierzamy zainstalować dodatkowe akcesoria (np. alarm), należy zwrócić się do ASO marki Fiat, która zasugeruje najbardziej odpowiednie urządzenie, a także określi konieczność użycia ewentualnego akumulatora o większej pojemności.

25) CZUJNIKI PARKOWANIA

26) ZUŻYTY OLEJ SILNIKOWY

Aby uniknąć uszkodzeń silnika, zaleca się wymienić olej silnikowy w momencie, gdy zacznie migać czerwona lampka sygnalizacyjna v(lub świecić światłem stałym żółta lampka sygnalizacyjna v, dla wersji/rynków, gdzie przewidziano). Należy zwrócić się do ASO marki Fiat.

27) KAROSERIA

28) SZYBY

Do czyszczenia szyby przedniej i szyby tylnej nie należy stosować czystego płynu do spryskiwaczy; konieczne jest rozcieńczenie go w miarę możliwości w proporcji 50% z wodą.

29) LPG

W przypadku rozpoznania wartości wyższej od 30,5 litrów (łącznie z rezerwą), należy koniecznie natychmiast zwrócić się do ASO marki Fiat.

W specyficznych warunkach użycia, takich jak:

W przypadku:

Bezpieczeństwo osób

1) KLUCZYKI Przycisk B-rys. 9 należy naciskać tylko wówczas, gdy kluczyk znajduje się w pewnej odległości od ciała, a w szczególno" ...

Ochrona środowiska

1) KLUCZYKI - PILOT Rozładowane baterie są szkodliwe dla środowiska, dlatego powinny być gromadzone w odpowiednich pojemnikach, zgodnie z obowiązują ...

Zobacz tez:

Rozmieszczenie żarówek
Z przodu Światła główne Przednie kierunkowskazy Przednie światła przeciwmgielne (w niektórych wersjach) Z tyłu Światła hamowania/światła pozycyjne Tylne światło przeciwmgielne*1 lub światł ...

Oświetlenie wnętrza
OSTROŻNIE Nie używać wewnętrznego oświetlenia przez dłuższy czas, gdy silnik nie pracuje. Może to spowodować rozładowanie akumulatora.   OSTRZEŻENIE Nie należy używać oświetlenia ...

Warunki włączenia
Do włączenia tempomatu muszą być spełnione następujące warunki: Elektryczny hamulec postojowy musi być zwolniony. Prędkość powyżej 30 km/h. ESP musi być włączony, ale nie może ingerować. W pojazdach z a ...

Samochody