Hyundai i10: Konserwacja powłoki lakierniczej
Mycie
aby ochronić powłokę samochodu przed rdzą i uszkodzeniami, należy dokładnie myć pojazd co najmniej raz w miesiącu letnią lub zimną wodą.
Jeżeli pojazd używany jest do jazdy terenowej, należy go umyć po każdej takiej jeździe. Należy zwrócić szczególną uwagę na usunięcie soli, zanieczyszczeń, błota i innych obcych ciał. Upewnić się, że dolne otwory odpływowe w drzwiach i progach są drożne i czyste.
owady, smoła, żywica, ptasie odchody, zanieczyszczenia przemysłowe i inne mogą uszkodzić powłokę lakierniczą samochodu, jeżeli nie zostaną niezwłocznie usunięte.
Nawet natychmiastowe zmycie czystą wodą może nie usunąć całkowicie tych zanieczyszczeń. Można użyć delikatnego mydła, bezpiecznego dla lakierowanych powierzchni.
Po myciu dokładnie spłukać pojazd letnią lub zimną wodą. Nie wolno dopuścić, aby mydło wyschło na powłoce lakierniczej.
OSTROŻNIE
Nie wolno używać mocnego mydła, detergentów ani gorącej wody. Nie wolno również myć samochodu poddanego bezpośredniemu działaniu promieni słonecznych ani gdy nadwozie pojazdu jest rozgrzane.
OSTRZEŻENIE - Mokre hamulce
Po umyciu pojazdu uruchomić hamulce podczas jazdy z niewielką prędkością, aby sprawdzić, czy nie zamokły. jeżeli skuteczność hamowania jest osłabiona, osuszyć hamulce, naciskając lekko pedał hamulca przy jeździe do przodu z niewielką prędkością.
OSTROŻNIE
- Mycie wodą (również pod ciśnieniem) przedziału silnikowego może spowodować uszkodzenie znajdujących się w nim obwodów elektrycznych.
- Nigdy nie wolno dopuścić do zetknięcia się wody lub innych cieczy z podzespołami elektrycznymi/ elektronicznymi pojazdu, ponieważ grozi to ich uszkodzeniem.
Woskowanie
Pojazd należy woskować, gdy woda przestaje przyjmować formę kropli na powłoce lakierniczej.
Przed woskowaniem należy umyć i wysuszyć nadwozie. Używać dobrej jakości wosku w postaci płynu lub pasty i przestrzegać wskazówek producenta. Pokryć woskiem wszystkie wykończenia metalowe celem ich ochrony i zachowania połysku.
OSTROŻNIE
- Usuwanie kurzu lub brudu z nadwozia za pomocą kawałka suchej tkaniny może doprowadzić do zarysowań powłoki lakierniczej
- Do czyszczenia elementów chromowanych
lub anodowanych nie
wolno używać waty stalowej,
środków czyszczących zawierających
substancje ścierne ani silnych
detergentów o mocnym
odczynie zasadowym lub żrącym.
Może to doprowadzić do uszkodzenia powłoki ochronnej i spowodować odbarwienie lub rozkład lakieru.
Usuwanie tłuszczu, smoły i innych, podobnych materiałów za pomocą środka do usuwania plam zwykle powoduje usunięcie warstwy wosku z powłoki lakierniczej. Upewnić się, że powierzchnie te zostały ponownie pokryte woskiem, nawet gdy reszta nadwozia nie wymaga jeszcze woskowania.
Zobacz tez:
Zmiana biegów - przegląd
P
Położenie parkingowe z blokadą
parkingową
R
Bieg wsteczny
N
Bieg jałowy
D
Położenie do jazdy
Wszystk ...
Wymiana koła
Przy dokonywaniu wymiany z
jakichkolwiek powodów kół
metalowych należy upewnić się , czy
nowe koła są odpowiednikiem
oryginalnych kół fabrycznych i mają
taką samą średnicę, szerokość,
obręcz i odsad ...
Panel obsługi układu klimatyzacji
Ustawianie temperatury
Odszranianie szyby przedniej
Ustawianie rozdziału nawiewu powietrza
Włączanie lub wyłączanie
cyrkulacji powietrza
Ustawianie intensywności nawiewu
Włączanie lub wyłączanie ...