Kia Picanto: Dbanie o płyty kompaktowe

Kia Picanto –> Cechy i funkcje samochodu –> System audio –> Dbanie o płyty kompaktowe

UWAGA - Odtwarzanie niekompatybilnych płyt Audio CD zabezpieczonych przed kopiowaniem Niektóre płyty CD zabezpieczone przed kopiowaniem, które nie odpowiadają międzynarodowym standardom płyt audio CD (Czerwona Księga), mogą nie być odtwarzane przez zestaw audio samochodu. Prosimy pamiętać, że brak prawidłowego odtwarzania płyt CD zabezpieczonych przed kopiowaniem może oznaczać, iż wadliwa jest płyta CD, a nie odtwarzacz płyt CD.

UWAGA: Kolejność odtwarzania plików (foldery):

 1.  Kolejność odtwarzania piosenek: kolejno 1 do 14.
 2.  Kolejność odtwarzania folderu: ❋ Jeśli w folderze nie ma żadnego pliku piosenki, folder ten nie będzie wyświetlany.

Dbanie o płyty kompaktowe


Dbanie o płyty kompaktowe


OSTRZEŻENIE
 •  Nie należy wpatrywać się w ekran podczas jazdy samochodem.

  Wpatrywanie się w ekran przez dłuższy czas może doprowadzić do wypadku drogowego.

 •  Nie należy demontować, montować lub zmienić systemu audio. Takie działania mogą doprowadzić do wypadku, pożaru lub porażenia prądem elektrycznym.
 •  Korzystanie z telefonu podczas jazdy może być przyczyną mniejszego zwracania uwagi na ruch drogowy i zwiększenia prawdopodobieństwa wypadków.

  Korzystaj z funkcji telefonu po zaparkowaniu samochoduc

 • Należy uważać, by nie rozlać na urządzenie audio wody, ani nie dopuścić, aby obce przedmioty dostały się do jego wnętrza.Takie działania mogą doprowadzić do powstania dymu, pożaru lub usterki urządzenia.
 •  Jeśli ekran jest pusty lub nie słychać dźwięku, prosimy powstrzymać się od korzystania z urządzenia, ponieważ takie oznaki mogą wskazywać na usterkę urządzenia. Kontynuowanie korzystania z telefonu w takich warunkach może doprowadzić do wypadków (pożarów, porażenia prądem elektrycznym) lub usterki urządzenia.
 •  W czasie wyładowań atmosferycznych, piorunów, nie wolno dotykać anteny, ponieważ może to doprowadzić do porażenia prądem elektrycznym na skutek uderzenia pioruna.
 • Nie wolno zatrzymywać się ani parkować w miejscach niedozwolonych, aby obsłużyć produkt. Takie działanie może prowadzić do wypadków drogowych.
 •  Z systemu można korzystać przy włączonym zapłonie samochodu.

  Przedłużone działanie urządzenia przy wyłączonym zapłonie spowoduje rozładowanie akumulatora.

 

OSTROŻNIE
 •  Obsługiwanie urządzenia podczas jazdy może prowadzić do wypadków z powodu braku koncentracji na otoczeniu. Zanim rozpocznie się obsługę urządzenia, należy najpierw zaparkować pojazd.
 •  Wyregulować głośność do poziomów, które umożliwiają kierowcy słyszenie dźwięków dochodzących z zewnątrz pojazdu. Jazda warunkach, w których zewnętrzne dźwięki nie są słyszane, może prowadzić do wypadków.
 •  Przy włączaniu urządzenia należy zwracać uwagę na ustawienie głośności. Nagłe wyemitowanie bardzo głośnego dźwięku, podczas włączania urządzenia, może spowodować problemy ze słuchem. (Wyregulować głośność do odpowiedniego poziomu przed wyłączeniem urządzenia).
 • W sprawie zmiany miejsca zamontowania urządzenia, należy zgłosić się do punktu zakupu lub odpowiedniego centrum serwisowego. Montaż i podłączenie urządzenia wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej.
 •  Przed korzystaniem z tego urządzenia, należy wcześniej włączyć zapłon samochodu. Nie należy zbyt długo korzystać z systemu audio przy wyłączonym zapłonie samochodu, ponieważ może to doprowadzić do rozładowania akumulatora.
 •  Nie należy poddawać urządzenia silnym wstrząsom lub uderzeniom. Wywieranie bezpośredniego nacisku na przednią część monitora urządzenia może spowodować uszkodzenie ekranu wyświetlacza LCD albo ekranu dotykowego.
 • Kiedy przeprowadza się czyszczenie urządzenia, należy pamiętać o jego wyłączeniu i używać miękkiej, suchej ściereczki. Nie należy nigdy stosować twardych materiałów, ścierek nasączonych środkami chemicznymi lub rozpuszczalników (spirytusu, benzenu, rozpuszczalników do farb, itd.), ponieważ mogą one uszkodzić panel urządzenia lub spowodować zmianę koloru/pogorszenie jakości urządzenia.
 •  Nie należy nigdy umieszczać napojów blisko systemu audio.

  Rozlanie napojów może prowadzić do usterki systemu.

 •  W przypadku nieprawidłowego funkcjonowania produktu, prosimy skontaktować się ze sprzedawcą lub punktem obsługi posprzedażnej.
 •  Nie należy dopuścić, aby roztwory substancji żrących, takich jak perfumy i olejki kosmetyczne, miały kontakt z tablicą rozdzielczą, ponieważ może to doprowadzić do jej uszkodzenia lub odbarwienia.

UWAGA - KORZYSTANIE Z URZĄDZENIA USB

 1.  Urządzenie odtwarza jedynie pliki MP3 ze współczynnikiem kompresji od 8 kb/s do 320 kb/s.
 2.  Urządzenie odtwarza jedynie pliki muzyczne WMA ze współczynnikiem kompresji od 8 kb/s do 320 kb/s.

UWAGA - KORZYSTANIE Z URZĄDZENIA iPod

Gniazdo Aux, USB oraz iPod port (jeśli jest w wyposażeniu)

Jeżeli Twój pojazd ma gniazdo aux i/lub USB (universal serial bus) lub gniazdo iPod, możesz wykorzystywać gniazdo aux do podłączania urzą ...

Audio

AUDIO ...

Zobacz tez:

Wyzerowanie stanu systemu
Za pomocą pokrętła "MENU" wybrać "Reset". Wyzerowanie wszystkich ustawień Za pomocą pokrętła "MENU" wybrać "Reset all" i nacisnąć przycisk (Yes). Wyzerowanie ustawień dświęku Za pomocą pokrętła "MENU" ...

Przednie światło przeciwmgielne
Światła przeciwmgielne używane są do poprawienia widoczności i uniknięcia wypadków w warunkach słabej widoczności z powodu mgły, deszczu lub śniegu itd. Światła przeciwmgielne zapalają się po obróceniu ich w ...

Regulacja ustawienia tylnego siedzenia
Zagłówek Dla bezpieczeństwa i wygody pasażerów wszystkie tylne siedzenia są wyposażone w zagłówki. Zagłówek nie tylko zapewnia komfort pasażerom, ale również pomaga chronić głowę i szyję w r ...

Samochody