Kia Picanto: Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z systemem "ISOFIX" lub wiązanym punktem mocowania ("Tether Anchorage") (jeśli jest w wyposażeniu)

Kia Picanto –> Systemy bezpieczeństwa samochodu –> Foteliki do przewożenia dzieci –> Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z systemem "ISOFIX" lub wiązanym punktem mocowania ("Tether Anchorage") (jeśli jest w wyposażeniu)

Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z systemem ISOFIX lub wiązanym punktem


ISOFIX to standardowa metoda mocowania fotelików do przewożenia dzieci, która eliminuje konieczność wykorzystywania standardowych pasów bezpieczeństwa dla osób dorosłych.

Umożliwia ona dużo bezpieczniejsze i wygodniejsze umieszczenie fotelika do przewożenia dzieci, a dodatkową jej zaletą jest łatwiejszy i szybszy montaż.

Foteliki systemu ISOFIX mogą jedynie być instalowane jedynie wtedy, gdy posiadają one homologację specjalną charakterystyczną dla pojazdu lub uniwersalną, zgodnie z wymaganiami ECE-R 44.

Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z systemem ISOFIX lub wiązanym punktem


Na dolnej części każdego z bocznych tylnych siedzeń znajduje się symbol fotelika dla dziecka. Symbole te pokazują położenie dolnych punktów mocowania dla wyposażonych w nie fotelików.

Obydwa zewnętrzne siedzenia tylne wyposażone są w parę punktów kotwiczenia ISOFIX, jak również odpowiedni górny punkt kotwiczenia z tyłu oparcia. Punkty kotwiczenia ISOFIX usytuowane są między poduszką siedzenia i oparciem, oznakowane ikoną ISOFIX. Dla celów instalacji, złącza CRS ISOFIX muszą być sprzęgnięte z punktami kotwiczenia ISOFIX pojazdu (słuchaj KLIKNIĘCIA, sprawdź potencjalne wskazania wzrokowo na CRS i sprawdź skrośnie poprzez pociągnięcie). CRS z uniwersalną homologacją zgodną z ECE-R44 wymagają dodatkowego zamocowania taśmą górnego mocowania, połączoną z odpowiednim górnym punktem kotwiczenia w oparciu siedzenia tylnego.

Instalacja i użytkowanie fotelika dla dziecka muszą być zgodne z Instrukcją instalacji, która jest dodana do fotelika ISOFIX.

OSTRZEŻENIE Zainstalować fotelik zabezpieczający całkowicie oparty tylną częścią o oparcie fotela, z oparciem fotela samochodu ustawionym pionowo, a nie odchylonym.

 

OSTRZEŻENIE
 •  Podczas korzystania z systemu "ISOFIX" w celu zamocowania fotelika do przewożenia dziecka na tylnym siedzeniu, każdy niewykorzystany zatrzask pasa lub metalowa sprzączka powinny być zatrzaśnięte. Pasy należy przeciągnąć za fotelikiem do przewożenia dziecka oraz ściągnąć je do mechanizmu zwijacza, aby uniemożliwić dziecku ich uchwycenie. Jeżeli sprzączki pasów bezpieczeństwa nie są zapięte, a pasy wiszą luźno niezwinięte, dziecko zapięte w foteliku do jego przewożenia może się nimi udusić albo ulec poważnym lub śmiertelnym obrażeniom.
 •  Wokół dolnego punktu mocowania nie wolno niczego układać. Należy też sprawdzić, czy pas bezpieczeństwa nie został przycięty przez dolny punkt mocowania.

Zabezpieczenie fotelika do przewożenia dzieci:

 1.  Aby zamocować fotelik do przewożenia dzieci do punktów mocowania systemu ISOFIX, należy wcisnąć jego wypusty mocujące do odpowiedniego punktu mocowania.

  Należy nasłuchiwać charakterystycznego odgłosu "kliknięcia".

OSTROŻNIE Podczas instalacji nie dopuszczać, do zadrapania lub przycięcia taśmy tylnego pasa bezpieczeństwa przez zatrzask siedzenia ISOFIX- i mocowanie ISOFIX.
 1. Należy wpiąć zaczep taśmy mocującej fotelik do odpowiedniego uchwytu i zacisnąć, aby zabezpieczyć fotelik.

  (Patrz na poprzedniej stronie.)

OSTRZEŻENIE
 •  Nie należy montować fotelika do przewożenia dzieci z mocowaniem ISOFIX na środkowym tylnym siedzeniu.

  Punkty mocowania systemu ISOFIX zostały przygotowane tylko w zewnętrznych tylnych siedzeniach, lewym i prawym. Nie należy próbować mocowania fotelika do przewożenia dzieci systemu ISOFIX na środkowym siedzeniu korzystając z punktów mocowania tego standardu.

  W czasie wypadku, fotelik do przewożenia dzieci z punktami mocowania systemu ISOFIX, nie będzie miał dość mocnego oparcia na środkowym tylnym siedzeniu i punkty mocowania mogą pękać, co może spowodować obrażenia lub śmierć.

 • Nie należy montować więcej niż jednego fotelika do przewożenia dzieci korzystając z jednego dolnego punktu mocowania.

  Zwiększone obciążeniu spowodowane przez kilka fotelików do przewożenia dzieci, może prowadzić do pęknięcia lub wyłamania zaczepów, co może doprowadzić do poważnych lub śmiertelnych obrażeń.

 •  Foteliki systemu mocowania ISOFIX lub kompatybilne z tym systemem powinny być mocowane tylko we właściwych miejscach wskazanych na ilustracji.
 •  Zawsze należy przestrzegać instrukcji montażu dostarczonej przez producenta wraz z fotelikiem do przewożenia dzieci.

Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z wykorzystaniem systemu "wiązania do punktów mocowania " (jeśli jest w wyposażeniu)

Uchwyty zaczepów fotelika bezpieczeństwa dla dziecka znajdują się na podłodze, za tylnymi siedzeniami. Należy poprowadzić pas blo ...

Zgodność konstrukcji fotelika dla dziecka z położeniem fotela i pasów bezpieczeństwa

Należy stosować wyłącznie foteliki, które zostały oficjalnie homologowane i są odpowiednie dla danego dziecka. Podczas używania fotelik ...

Zobacz tez:

Przycisk DYNAMIC SELECT (oprócz pojazdów Mercedes-AMG)
Za pomocą przycisku DYNAMIC SELECT można wybierać pomiędzy różnymi programami jazdy   Po wybraniu programu jazdy E podczas ogrzewania wyłączana jest dodatkowa nagrzewnica elektryczna i moc grzania w fazie rozgrzewani ...

Ustawienia dzwięku
Nacisnąć przycisk Ustawić [Sound] za pomocą pokrętła   TUNE lub przycisku Wybrać menu za pomocą pokrętła TUNE ...

Włączanie układu ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA)
Wcelu włączenia układu ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) należy nacisnąć wyłącznik układu ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA). Zaświeci się lampka kontrolna układu ostrzegania o niezamierzonej z ...

Samochody