Mercedes-Benz Klasa A: Lampki kontrolne PASSENGER AIR BAG

i PASSENGER AIR BAG OFF
są częścią funkcji automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera.
- PASSENGER AIR BAG ON świeci się przez 60 sekund, po czym obie lampki kontrolne PASSENGER AIR BAG ON oraz OFF wyłączają się: w razie wypadku poduszka powietrzna pasażera może być aktywowana.
- PASSENGER AIR BAG OFF świeci się: poduszka powietrzna pasażera jest wyłączona. W razie wypadku nie jest aktywowana.
Po wyłączeniu lampki kontrolnej PASSENGER AIR BAG ON, tylko lampka kontrolna PASSENGER AIR BAG OFF pokazuje status poduszki powietrznej pasażera. Lampka kontrolna PASSENGER AIRBAG OFF może się świecić przez cały czas lub być wyłączona.
W zależności od osoby siedzącej na fotelu pasażera poduszka powietrzna pasażera musi być wyłączona lub włączona, patrz poniższe punkty. Należy to sprawdzać przed rozpoczęciem jazdy oraz stale w czasie jazdy.
- Dziecko w foteliku dziecięcym skierowanym tyłem do kierunku jazdy: Lampka kontrolna PASSENGER AIRBAG OFF musi się świecić. Poduszka powietrzna pasażera jest wyłączona. Należy koniecznie przestrzegać wskazówek zawartych w rozdziale "Funkcja automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera oraz "Dziecko w pojeździe"
- Dziecko w foteliku dziecięcym skierowanym przodem do kierunku jazdy: W zależności od zamontowanego fotelika dziecięcego, wieku i wzrostu dziecka poduszka powietrzna pasażera jest wyłączona lub włączona. W związku z tym należy koniecznie przestrzegać wskazówek zawartych w rozdziale "Funkcja automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera" oraz "Dziecko w pojeździe
- Wszystkie pozostałe osoby: Lampka kontrolna PASSENGER AIR BAG OFF musi być wyłączona. Poduszka powietrzna pasażera jest włączona. W zależności od postury osoby na fotelu pasażera lampka kontrolna PASSENGER AIR BAG OFF może się świecić. Poduszka powietrzna pasażera jest wyłączona. W razie wypadku nie jest aktywowana. W takim przypadku nie należy korzystać z fotela pasażera.
Należy koniecznie przestrzegać wskazówek zawartych w rozdziale "Funkcja automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera" oraz "Pasy bezpieczeństwa" i "Poduszki powietrzne" . Znajdują się tam również informacje na temat prawidłowej pozycji fotela.
Lampka ostrzegawcza systemu
zabezpieczającego przed skutkami wypadków
Zobacz tez:
Opis skrzynki bezpieczników /
przekaźników
Skrzynka bezpieczników wewnątrz pojazdu
Wewnątrz pokryw skrzynki
bezpieczników / przekaźników można
znaleźć skrzynkę bezpieczników /
przekaźników, na której podano także
nazwy i znamionowe bezpiecznik&oac ...
Ogrzewanie szyby tylnej
Wskazówki ogólne
Ogrzewanie szyby tylnej zużywa dużo energii elektrycznej. W
związku z tym zaleca się wyłączać ogrzewanie, gdy szyba nie jest
już zamarznięta lub zaparowana. Automatyczne wyłączenie
...
Funkcja oszczędzania
akumulatora
Funkcja ta ma na celu zapobieżenie
rozładowaniu akumulatora.
System automatycznie wyłącza światła
postojowe, kiedy kierowca wyjmie
kluczyk zapłonowy (kluczyk smart:
wyłączy silnik) i otwiera drzwi po stronie
kierowcy.
W zwi ...
Pasy bezpieczeństwa