Hyundai i10: Łańcuchy śniegowe
Ponieważ boki opon radialnych są cieńsze, mogą ulec uszkodzeniu przy montażu niektórych typów łańcuchów śniegowych.
W związku z tym zamiast zakładania łańcuchów śniegowych zaleca się używanie opon zimowych. Nie wolno zakładać łańcuchów śniegowych na koła z obręczami z lekkiego stopu - mogą spowodować uszkodzenie kół. W razie konieczności założenia łańcuchów śniegowych, należy użyć oryginalnych akcesoriów HYUNDAI i zawsze przeczytać instrukcję przed montażem. Uszkodzenia pojazdu spowodowane przez używanie nieodpowiednich łańcuchów śniegowych nie są objęte gwarancją producenta pojazdu.
OSTRZEŻENIE
Używanie łańcuchów może negatywnie wpłynąć na sterowność samochodu.
- Nie wolno przekraczać prędkości 30 km/h lub prędkości zalecanej przez producenta łańcuchów - w zależności od tego, która jest niższa.
- Jechać ostrożnie i unikać wybojów, ostrych zakrętów i innych niebezpieczeństw na drodze, które mogą spowodować podskakiwanie samochodu.
- Unikać hamowania na ostrych zakrętach i zablokowania kół.
UWAGA
- Łańcuchy śniegowe należy montować
wyłącznie na przednich kołach.
Należy zwrócić uwagę, że zastosowanie łańcuchów śniegowych zwiększa przyczepność do podłoża, lecz nie zapobiega poślizgom bocznym.
- Nie wolno zakładać opon z kolcami przed sprawdzeniem, czy lokalnie przepisy nie zabraniają ich stosowania.
Zakładanie łańcuchów
Przy zakładaniu łańcuchów należy przestrzegać instrukcji producenta i zakładać je tak ciasno, jak jest to możliwe. Po założeniu łańcuchów śniegowych nie przekraczać prędkości 30 km/h. Jeżeli podczas jazdy słychać, że łańcuchy dotykają nadwozia lub podwozia, zatrzymać samochód i ciaśniej założyć łańcuchy.
Jeżeli nadal słychać uderzenia, należy zwolnić, dopóki te objawy nie znikną. Po dojechaniu do drogi o odśnieżonej nawierzchni natychmiast zdjąć łańcuchy.
Podczas zakładania łańcuchów śniegowych zaparkować pojazd na poziomym podłożu w miejscu o małym natężeniu ruchu. Włączyć światła awaryjne i umieścić trójkąt ostrzegawczy za pojazdem.
Przed założeniem łańcuchów zawsze ustawić dźwignię selektora w położeniu P (parkowanie), włączyć hamulec postojowy i wyłączyć silnik.
OSTROŻNIE
Jeśli używane są łańcuchy śniegowe:
- Łańcuchy o nieodpowiednim rozmiarze lub założone nieprawidłowo mogą uszkodzić przewody hamulcowe, zawieszenie, nadwozie i koła pojazdu.
- Używanie łańcuchów śniegowych SAE klasy S
- Jeżeli podczas jazdy słychać, że łańcuchy dotykają nadwozia lub podwozia, zatrzymać samochód i ciaśniej założyć łańcuchy.
- Aby zapobiec uszkodzeniu nadwozia, należy ponownie naciągnąć łańcuchy po przejechaniu około 0,5-1,0 km.
- Nie należy zakładać łańcuchów śniegowych na koła z obręczami z lekkiego stopu. W razie konieczności można użyć łańcuchów linkowych.
- Należy zastosować łańcuchy węższe niż 15 mm, aby zapobiec ich uszkodzeniu.
Zobacz tez:
Przycisk blokady elektrycznego
podnoszenia szyb
(jeśli jest w wyposażeniu)
Dla Europy
Kierowca może wyłączyć wyłączniki szyb
elektrycznych w drzwiach pasażerów
siedzących z tyłu samochodu, poprzez
wciśnięcie wyłącznika szyb
elektrycznych do pozycji Lock
(Blokowania) (wciśnięcia).
K ...
Składniki Tire Mobility Kit (TMK)
0. Etykieta ograniczenia prędkości
1. Pojemnik z uszczelniaczem i
etykieta z ograniczeniem prędkości
2.Wąż do napełniania uszczelniaczem
łączący pojemnik z kołem
3. Złącza i przewód do podłączenia
bezpoś ...
Wymiana opony
Jeśli opona jest równomiernie
zużyta, wskaźnik zużycia bieżnika
pojawia się jako ciągła taśma
przebiegająca poprzecznie do
bieżnika opony. Wskazuje ona na to,
że na oponie znajduje się mniej niż
1,6 mm (1/16 cala) ...