Hyundai i10: Wymiana opony z systemem TPMS
W przypadku przebicia opony, zapali się lampka ostrzegawcza niskiego ciśnienia w ogumieniu. Zalecamy przeprowadzenie sprawdzenia przebitej opony w autoryzowanej stacji obsługi HYUNDAi.
OSTROŻNIE
Zalecamy używanie uszczelniacza zatwierdzonego przez firmę HYUNDAI.
Należy usunąć uszczelniacz z czujnika ciśnienia i opony przy jej wymianie na nową.
Każde koło wyposażone jest w czujnik ciśnienia w oponie, zamontowany wewnątrz opony za zaworkiem. Należy używać specjalnych kół TPMS. Zalecamy serwisowanie ogumienia w autoryzowanej stacji obsługi HYUNDAi.
Nawet po wymianie koła na zapasowe lampka ostrzegawcza niskiego ciśnienia w ogumieniu pozostaje zapalona, aż do naprawienia opony o niskim ciśnieniu i ponownego umieszczenia jej w pojeździe.
Po wymianie opony o niskim ciśnieniu na zapasową lampka sygnalizacji usterki układu TPMS może migać lub zapalić się po kilku minutach, ponieważ czujnik TPMS zamontowany w kole zapasowym nie został zainicjowany.
Po ponownym napełnieniu opony do zalecanego ciśnienia i zamontowaniu jej w pojeździe lub po zainicjowaniu czujnika TPMS w kole zapasowym przez autoryzowaną stację obsługi HYUNDAi lampka ostrzegawcza niskiego ciśnienia w ogumieniu zgaśnie po kilku minutach jazdy.
Jeżeli lampka kontrolna świeci przez cały czas, zalecamy przeprowadzenie kontroli systemu w autoryzowanej stacji obsługi HYUNDAi
OSTROŻNIE
Jeśli oryginalna opona zostanie wymieniona na zapasową, czujnik TPMS w kole zapasowym powinien zostać zainicjowany, zaś czujnik w oryginalnym kole zdezaktywowany przez autoryzowaną stację obsługi HYUNDAI. Jeśli czujnik TPMS w oryginalnym kole umieszczonym w uchwycie koła zapasowego pozostanie aktywny, system monitorowania ciśnienia w ogumieniu może działać nieprawidłowo.
Zalecamy przeprowadzenie serwisu układu w autoryzowanej stacji obsługi HYUNDAI.
identyfikacja opony o niskim ciśnieniu poprzez proste oględziny nie zawsze jest możliwa. Należy zawsze mierzyć ciśnienie w oponach za pomocą dobrej jakości manometru. Prosimy pamiętać, że ciśnienie zmierzone w gorącej oponie (po jeździe) jest wyższe od ciśnienia zmierzonego w oponie zimnej.
opona zimna oznacza, że pojazd był unieruchomiony przez 3 godziny i w ciągu tego czasu nie przejechał więcej niż 1,6 km.
Przed pomiarem ciśnienia w ogumieniu pozostawić opony do ochłodzenia. Przed doprowadzeniem ciśnienia do zalecanej wartości upewnić się, że opona jest zimna.
OSTROŻNIE
Jeżeli samochód wyposażony jest w system monitorowania ciśnienia w ogumieniu, zalecamy używanie uszczelniacza zatwierdzonego przez firmę HYUNDAI. Płynny uszczelniacz opon może uszkodzić czujniki ciśnienia.
OSTRZEŻENIE - TPMS
- TPMS nie może ostrzec kierowcy przed poważnym i nagłym uszkodzeniu opony spowodowanym przez czynniki zewnętrzne takie jak gwoździe czy gruz.
- W razie wyczucia niestabilności pojazdu, należy niezwłocznie zdjąć stopę z pedału przyspieszenia, stopniowo włączać hamulce z niewielką siłą i wolno skierować się do bezpiecznego miejsca na poboczu.
OSTRZEŻENIE - Ochrona TPMS
Manipulowanie, modyfikacja lub wyłączanie elementów systemu monitorowania ciśnienia w ogumieniu (TPMS) może zakłócić zdolność systemu do ostrzegania kierowcy o niskim ciśnieniu w ogumieniu i/lub usterkach układu TPMS. Manipulowanie, modyfikacja lub wyłączanie elementów systemu monitorowania ciśnienia w ogumieniu (TPMS) może spowodować wyłączenie tych elementów z gwarancji.
OSTRZEŻENIE
W pojeździe nie należy dokonywać modyfikacji, które mogą mieć wpływ na działanie systemu TPMS.
Koła dostępne w sprzedaży zwykle nie mają czujnika TPMS.
Zalecamy używanie części zamiennych pochodzących z autoryzowanej stacji obsługi HYUNDAI
Po zakupieniu koła z innego źródła, trzeba je wyposażyć w czujnik TPMS zatwierdzony przez stację obsługi HYUNDAI. Samochód niewyposażony w czujnik TPMS lub z niesprawnym systemem TPMS może nie przejść okresowego badania technicznego.
Wszystkie pojazdy wyprodukowane w Europie w poniższym okresie muszą być wyposażone w TPMS.
- Nowe modele pojazdów: od 1 listopada 2012
- Bieżące modele pojazdów: od 1 listopada 2014 (na podstawie daty rejestracji pojazdu)
Zobacz tez:
Warunki napełniania poduszek
bezpieczeństwa
Przednie poduszki bezpieczeństwa
Przednie poduszki bezpieczeństwa są
zaprojektowane, aby napełniały się
podczas zderzeń czołowych zależnie od
siły, prędkości oraz kąta uderzenia, lekko
w lewo lub w prawo od przodu.
Boczne a k ...
Otwieranie i zamykanie
Otwieranie
Otwieranie
Zamykanie
Przekręcić kluczyk w stacyjce w położenie 1
lub 2
Nacisnąć lub pociągnąć przycisk
w odpowiednim kierunku.
Naciśnięcie lub pociągnięcie przycisku
poza pun ...
Dodatkowe przepisy bezpieczeństwa
Podczas jazdy pasażerowie nie
powinni wstawać ani zmieniać miejsc.
Pasażer, który podczas kolizji lub awaryjnego
zatrzymania pojazdu nie ma zapiętego
pasa, może zostać rzucony na elementy
wyposażenia wnętrza pojazdu lub
na drugiego pasa& ...